Szkolenia dla studentów psychologii. - skypark24.pl

Szkolenia dla studentów psychologii.

Wejście na rynek pracy absolwenta psychologii nie jest łatwy. Ma tytuł, dyplom i...... nic poza tym. Zrealizowany jest program nauczania wymagających studiów, natomiast trudno jeszcze mówić o pełnym przygotowaniu do zawodu.


Bardzo pomocne są dodatkowe kursy i szkolenia, które z powodzeniem można zrealizować jeszcze w trakcie studiów. Tym chętniej, że spora część z nich oferuje zniżki dla studentów lub organizowana jest przez macierzyste uczelnie.


Warto zwrócić uwagę na takie, które posiadają odpowiednie akredytacje i są honorowane przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.


Wybrane szkolenia dla studentów i absolwentów psychologii klinicznej i społecznej.


Kursy stawiania diagnozy i opiniowania w psychologii:


Diagnoza to sztuka niełatwa. Na studiach poznaje się ogólne teorie, zasady i metody opracowywania kwestionariuszy. Niezbędne jest jednak wyposażenie w szczegółowe umiejętności, nakierowane na poszczególne specjalizację.


• W ofercie szkoleniowej jest bardzo szeroki wachlarz kursów, wspomagających stawianie prawidłowej diagnozy klinicznej, np. powodzeniem cieszą się kursy dotyczące zasad stosowania i interpretacji MMPI.


• Równie dużą popularnością cieszą się kursy dotyczące diagnozy neuropsychologicznej.


• Pisanie opinii psychologicznych nie jest sprawą prostą. Zasady pisania opinii psychologicznych znajdują się w stałej ofercie szkoleniowej.


Kursy specjalistyczne.


Są to wszystkie kursy i szkolenia, które mają na celu przygotowanie do pracy psychologa z wybranymi grupami społecznymi.


Oto niektóre z nich:


• pomoc psychologiczna osobom starszym,


• pomoc psychologiczna dzieciom i rodzinom osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu,


• psychologia sportu,


• rozwój umiejętności psychologicznych niezbędnych do pracy z chorymi i ich rodzinami, np z chorobami nowotworowymi, neurologicznymi, psychicznymi, z niepełnosprawnościami,


• oraz wszelkie inne kursy, wspomagające i rozwijające zakres pomocy psychologicznej osób i ich bliskich znajdujących się w szczególnej sytuacji zdrowotnej i społecznej.Szkolenia dla studentów psychologii nie tylko pomagają ukierunkować studenta na określoną specjalizację i wyposażyć go w niezbędne do pracy narzędzia i kwalifikacje, lecz są też istotnym czynnikiem ułatwiającym zdobycie upragnionej pracy.

Słowa kluczowe:szkolenia dla studentów psychologii,