Czy warto skorzystać z doradztwa finansowego? - skypark24.pl

Czy warto skorzystać z doradztwa finansowego?

Chcesz wziąć kredyt hipoteczny, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? A może chciałbyś zaoszczędzić trochę gotówki, ale zastanawiasz się czy wybrać konto oszczędnościowe czy lokatę? Albo chciałbyś zainwestować odłożoną kwotę, ale gubisz się w zawiłościach giełdy? Jeżeli potrzebujesz wprowadzić porządek w swoje finanse, ale brakuje ci odpowiedniej wiedzy lub czasu, z pomocą może przyjść doradca finansowy.


Kim jest doradca finansowy?


Doradca finansowy to osoba, która swoją wiedzą i doświadczeniem pomaga w podejmowaniu decyzji finansowych. Nie każdy, kto planuje kupić mieszkanie na kredyt ma czas na sprawdzanie ofert wszystkich dostępnych na rynku banków, wyszukiwanie aktualnych promocji i śledzenie zmiennych, porównywanie parametrów kredytowych, takich jak marża, oprocentowanie, ubezpieczenie, i tak dalej. Najczęściej ludzie biorący kredyt hipoteczny pracują na etacie, a wyszukiwanie odpowiedniej oferty kredytowej to niemal jak drugi etat. doradca finansowy orientuje się we wszystkich zawiłościach rynku kredytów hipotecznych, zna aktualne promocje i oferty banków oraz warunki, które należy spełnić, aby móc otrzymać pożyczkę. To jego praca. Więc warto zlecić znalezienie odpowiedniej oferty właśnie doradcy finansowemu.


Ile kosztuje doradztwo?


To naturalne, że doradca finansowy pobiera wynagrodzenie za pracę, którą wykonuje. Najczęściej jednak koszty ponosi nie klient, ale bank, którego oferta została wybrana przez klienta. Więc nie my płacimy za usługi doradztwa finansowego, ale bank udzielający nam kredytu. Doradca finansowy ułatwia wielu bankom pracę, gdyż nie muszą się one zajmować takimi sprawami jak zebranie od klienta wymaganych dokumentów czy dopełnianie innych formalności. Poza tym, bank udzielający kredytu zarabia na kliencie naprawdę sporo, więc jednorazowy wypłata dla doradcy to dla banku niewielkie obciążenie.


Jak wybrać dobrego doradcę?


Ponieważ chodzi o nasze finanse, a skutki decyzji które podejmiemy będziemy odczuwać przez wiele lat, warto poświęcić czas na wybór dobrego i sprawdzonego doradcy. Musimy mieć do niego zaufanie i pewność, że nasze pieniądze są w dobrych rękach. Po pierwsze, warto skorzystać z osoby sprawdzonej. Jeśli ktoś znajomy korzystał z podobnych usług i jest zadowolony, można poprosić o kontakt i umówić się na spotkanie. Dobry doradca powinien trzymać rękę na pulsie i mieć aktualną wiedzę o produktach finansowych, znać kurs, który obierają różne banki (np. czy specjalizują się w kredytach hipotecznych czy gotówkowych), orientować się w aktualnych promocjach, itd. Dobrze jest też korzystać z usług firm, które mają dobrą reputację. Zanim wybierzemy doradcę z firmy, możemy poczytać opinie w internecie.

Słowa kluczowe:doradca finansowy,