Ziemia okrzemkowa - zastosowanie - skypark24.pl

Ziemia okrzemkowa - zastosowanie

Ziemia okrzemkowa to nic innego jak miękka skała zbudowana w dużej mierze z krzemu. Posiadajaca wiele właściwości zdrowotnych od dawna znajduje się pośród produktów poprawiających kondycję naszego organizmu.


Ziemia okrzemkowa – czym jest?


Ziemia okrzemkowa nazywana również diatomitem, to miękka skała osadowa, która powstaje ze skamieniałych pancerzy glonów zwanych okrzemkami. Pojawia się w zimnych morzach oraz jeziorach. Ziemia okrzemkowa jest biała lub żółtawa. Nierzadko również porowata oraz pylasta. Na rynku możemy spotkać dwa rodzaje ziemi okrzemkowej: przeznaczonej oraz nieprzeznaczonej do kontaaktu z żywnością.
Składa się z:
• Krzemu,
• Wapnia,
• Sodu,
• Magnezu,
• Żelaza,
• Śladowych ilości manganu, cyrkonu, miedzi, boru oraz tytanu,Jej działanie oczyszczające związane jest z tym, iż każda z jej cząsteczek posiada zdolność przyciągania mniejszych cząsteczek, np. zanieczyszczeń. To za sprawą ujemnego ładunku elektrycznego zawartego w każdej z nich.


Ziemia okrzemkowa – właściwościGłównym zadaniem ziemi okrzemkowej jest oczyszczenie naszego organizmu. Bez trudu oczyści nasz organizm z toksyn oraz metali ciężkich. Skutecznie obniża cholesterol oraz chroni organizm przez licznymi infekcjami. Co więcej może pełnić wiele innych funkcji.


Ziemia okrzemkowa – jej znaczenie dla naszego zdrowia


Ziemia okrzemkowa wykazuje zdolność zabijania wirusów oraz pasożytów znajdujących się w naszym organizmie. Wykorzystując ją zmniejszamy ryzyko wystąpienia licznych stanów chorobowych. Z jej pomocą oczyścimy nasz układ pokarmowy oraz zlikwidujemy nieprzyjemny zapach dobywający się z ust. Znacząco wpływa na aktywność wątroby oraz przyspiesza oczyszczanie krwi. Poprzez regularne oczyszczanie organizmu spowalniamy proces starzenia się naszej skóry.
Ziemia okrzemkowa od lat stosowana przez koncerny farmaceutyczne pozytywnie wpłynęła na stan zdrowia wielu osób. Ten niezwykły związek pozyskiwany w naturalny sposób, skutecznie oczyści nasz organizm i pozytywnie wpłynie na działanie organów wewnętrznych.

Słowa kluczowe:ziemia okrzemkowa,