Linia kroplująca - najlepszy sposób nawadniania gruntu. - skypark24.pl

Linia kroplująca - najlepszy sposób nawadniania gruntu.

Każda roślina aby żyć i prawidłowo się rozwijać potrzebuje regularnego i odpowiedniego nawodnienia. Zaniedbanie tej czynności, nawet chwilowe może znacząco obniżyć stan zdrowia rośliny oraz osłabić jej naturalny piękny wygląd. Jednym z najlepszych rozwiązań dostępnych obecnie na rynku jest linia kroplująca która pozwala skutecznie, a zarazem z dużą oszczędnością wody, zasilić cały nasz ogród. Czym jest linia kroplująca oraz do jakich typów roślin będzie ona idealnym rozwiązaniem? Na te i wiele innych pytań odpowiemy w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!


Linia kroplująca - czym dokładnie jest?


Każdy ogrodnik szuka najlepszego sposobu nawadniania ogrodu, który zapewni dobry rozwój wszystkim jego roślinom. Linia kroplująca to system nawadniania którego głównym elementem jest rura polietylenowa wyposażona w zatopione kroplowniki którą układamy wokół wszelakich drzew owocowych, iglaków, kwiatów oraz krzewów. System ten zapewnia doskonałe nawodnienie danej rośliny bez zraszania jej liści. Jest to doskonały sposób nawadniania który w ostatnim czasie mocno zyskuje na popularności, a zarazem można go zakupić w bardzo atrakcyjnej cenie.


Jak wybrać najlepszą linię kroplującą.


Dwoma najważniejszymi aspektami które powinniśmy wziąć pod uwagę przy wyborze linii kroplującej to długość węża, która powinna być odpowiednia do naszych potrzeb oraz to, czy dany wąż jest wyposażony w kompensację. Sprawia ona, że woda wydobywająca się z kroplowników, wydostaje się pod jednakowym ciśnieniem z każdego pojedynczego otworu. Zapewnia to jednakowe zasilenie każdej rośliny w naszym ogrodzie bez względu na ułożenie węża czy ukształtowanie terenu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, a ze względu na znikomą różnicę w cenach tych linii kroplujących, zdecydowanie warto wybrać wąż wyposażony w kompensację. Patrząc na cenę możemy spokojnie zmieścić się w kilkudziesięciu złotych za linię w długości idealnej dla małego ogrodu. Za bardzo długie kawałki rury przyjdzie nam zapłacić maksymalnie kilkaset złotych.

Słowa kluczowe:linia kroplująca,