Salon piercingu kraków - jak wybrać studio? - skypark24.pl

Salon piercingu kraków - jak wybrać studio?

Piercing staje się coraz bardziej popularną metodą ozdabiania ciała. Musimy pamiętać, aby wykonywać go w określonych warunkach, by móc cieszyć się efektem. Higiena jest tutaj bardzo ważna, więc  na co musimy uważać szukając studio? Na co zwracać uwagę podczas wykonywania piercingu?


Jak wybrać studio?


Salon piercingu kraków to miejsce, w którym możemy przekłuć sobie część ciała. Nie należy wykonywać tego zabiegu w gabinecie kosmetycznym. Nie można nauczyć się tego zawodu jedynie przechodząc kilkugodzinny kurs. Piercer powinien mieć portfolio, a także udokumentowane kwalifikacje potrzebne do przekłuwania części ciała. Bardzo często w tego typu zawodach istnieje taka opinia, że praktyka jest więcej warta od teorii, jednak mając odpowiednie uprawnienia i dyplomy, wiemy, że piercer został zapoznany z informacjami takimi jak:  • higiena pracy

  • sterylizacja narzędzi

  • budowa części ciała


Poczta pantoflowa w tej branży działa świetnie. Gdy zauważysz Twojego znajomego, który ma przekutą część ciała, zapytaj się gdzie był i czy może kogoś polecić. Nie ma nic lepszego od sprawdzonej osoby z polecenia, ponieważ wtedy możesz być pewny że jeśli Twój dobry znajomy zaufał piercerowi z danego salonu piercingu, wiesz że też możesz mu zaufać. Obejrzyj dokładnie portfolio piercera, ponieważ będziesz mógł w ten sposób ocenić czy styl Ci odpowiada.


Warunki sanitarne i higiena


Jeśli chcesz się wybrać do profesjonalnego studio piercingu, musisz zwrócić uwagę na jego czystość. Złym nawykiem jest palenie papierosów i jedzenie w pomieszczeniu w którym wykonywane są zabiegi. Sterylizacja narzędzi jest najważniejsza, sprawdź czy posiada również odpowiedni do tego sprzęt.


Pytaj się o wszystko co sprawi, że będziesz czuł się bezpieczny. Idąc do takiego miejsca ufasz osobie, która wykonuje zabieg, ze podejdzie do tego profesjonalnie i jeśli zajdzie taka potrzeba poproś o pokazanie narzędzi, których używa do przeprowadzenia zabiegu. Jeśli zobaczysz, że jego jedyny sprzęt to pistolet zaciskowy, poszukaj innego studia.


Szczególną uwagę zwróć również na każde narzędzie, czy to jest kolczyk, czy gaziki, aby były wyjmowane z zamkniętego pakietu.

Słowa kluczowe:salon piercingu kraków,