Awarie pralek. Co psuje się w urządzeniu? - skypark24.pl

Awarie pralek. Co psuje się w urządzeniu?

Pralka jest jednym z podstawowych urządzeń wyposażenia domu. Jej niespodziewana awaria może znacząco utrudnić codzienne funkcjonowanie w domu. Ratunkiem będzie oczywiście pranie ręczne, ale wiąże się to jednak z dużym wysiłkiem oraz utratą cennego czasu. Często usterka nie musi być jednak spora, a przy pomocy fachowca, błyskawicznie  rozwiążemy dany problem. Co najczęściej psuje się w urządzeniu?

Programator


To on odpowiada za prawidłowy cykl prania i występowanie po sobie konkretnych etapów - m.in. wirowania, płukania, odpompowywania wody. Jego awaria może objawiać się zacinaniem bądź pomijaniem niektórych czynności, które pralka powinna wykonać. W tej sytuacji pomocna będzie wizyta serwisanta, który szybko zdiagnozuje usterkę i najprawdopodobniej wymieni część programatora lub w ostateczności zamontuje nowy. 


Bęben pralki


Jeden z najważniejszych elementów, który z uwagi na bardzo intensywną pracę (obroty) jest podatny na powstawanie usterek. Do najczęstszych należy chociażby zerwany pasek klinowy, zużyte amortyzatory lub poluzowane śruby. Awarii może ulec także silnik napędzający pracę bębnów, w tym wypadku naprawa pralek tychy może uratować nas przed kupnem nowego sprzętu. Warto zatem skorzystać z pomocy fachowca, który po krótkich oględzinach powinien szybko zlokalizować przyczynę i zaproponować rozwiązanie.


Filtr wody i pompa 


Bardzo często zdarza się, że pod pralką gromadzi się woda. Powodów powstawania wycieków może być mnóstwo. W pierwszym kroku warto samodzielnie sprawdzić czy filtr nie jest zanieczyszczony. Osad z kamienia, drobne elementy garderoby, sznurówki, monety, papier - wszystko to, wraz z rzeczami, których nie usunęliśmy z kieszeni, może hamować prawidłowy przepływ wody. Jeśli jednak w stan tego elementu jest prawidłowe, to problem występuje już głębiej. Pompa wody lub silnik mogą powodować przeciekanie wody. W tej sytuacji naprawa pralek tychy powinna rozwiązać awarię.


Pralki to mocno eksploatowane urządzenia w mieszkaniach, dlatego też często narażone są na występowanie usterek. Na szczęście ich konstrukcja oraz dobra wiedza specjalistów w tym zakresie, pozwala na ich skuteczną naprawę. Przed zakupem nowego sprzętu warto więc skorzystać z pomocy fachowców, którzy mogą zapobiec niepotrzebnym wydatkom.

Słowa kluczowe:naprawa pralek tychy,